Fenix Tezgah nedir?

İtalyan laminat üreticisi Arpa Industriale tarafından 2013 yılında kaplama türü olan laminata alternatif olarak üretilen, çeşitli dikey ve yatay iç tasarım uygulamaları için yaratılan yenilikçi iç tasarım uygulamaları için üretilmiş nano teknolojik bir üründür.  Mutfaklar, konaklama, sağlık hizmetleri, ulaşım, banyolar ve mobilyalarda yenilikçi bir materyal olmuştur.  Düşük ışık yansıtma özelliğine sahip FENIX yüzeyi, son derece opak, yumuşak dokunuşlu ve parmak izini önleyici bir yapıya sahiptir. Yüzeysel mikro çiziklerin termal olarak iyileştirilmesi de mümkündür.

FENIX ürünleri kağıt (% 60’ın üzerinde) ve ısıyla sertleşen reçinelerden (% 30-40) yapılır. FENIX ürünleri, homojen gözeneksiz bir ürün elde etmek için ısı ve basıncın aynı anda uygulandığı bir presleme işlemi ile oluşturulur.

………..

HAFIZALI BİR MATERYAL

Elektron Işını Kürleme işlemi sayesinde, malzemenin yüzeyi kendi hafızası ile yoğun bir çapraz polimer ızgarası ile dağıtılır. Bu hafızayı bozan küçük çizikler olması durumunda, ısı kullanılarak yeniden etkinleştirilerek yüzeyin orijinal görünümünü yeniden kazanmasına yardımcı olur.

Mikroskop altında nanometrik bir ölçekte tasarlanan özellikler bakıldığında, FENIX‘in yüzeyinin, tepeler ve çukurlarla dolu bir manzara gibi düzensiz olduğunu görebilirsiniz. Işık yansıtılmak yerine yayılır ve FENIX‘i oldukça opak hale getirir. Kapalı yüzeyi, kolayca kayan toz ve su geçişini engeller.

MALZEME DETAYLI ÖZELLİKLERİ:

Termal iyileştirme* (thermal healing) mikro çizikler kaç kez onarılabilir?

  • Malzemenin yapısı hasar görmemişse ısıl iyileşme onarımı birkaç kez yapılabilir.

Yüzeydeki mikro çiziklerden giderilmesi hemen mi yapılmalı?

  • Testler, yüzeysel mikro çiziklerin bir “sihirli sünger” ve  ile termal iyileştirme ile çıkarılmasının hem hemen, hem de 24 saat sonra gerçekleştiğini göstermiştir.

*termal iyileştirme: ütünün sıcaklık ayarının en yükseğe yakın ayarda ıslatılmış bir kağıt havluyu mikro çizik oluşmuş yüzeye koyarak ütünün kağıttaki ıslaklığı bitene kadar yapılan uygulamadır.

Daha fazla kullanım ve ürün detayları için youtube kanalımıza bakmanızı tavsiye ederiz.